РЕЛЕ ЧАСУ. ВИДИ І ПРИНЦИП РОБОТИ .
Реле часу - пристрій, який дозволяє комутувати електричні ланцюги з встановленим часовим інтервалом. На виробництвах воно використовується для автоматизації деяких процесів, наприклад, запуску електродвигуна.
У побутових умовах реле часу зазвичай використовується для управління освітлювальними приладами. Працює пристрій наступним чином – людина встановлює необхідний інтервал часу, через який реле повинне розімкнути електричний ланцюг та відключити приєднаний до лінії прилад чи механізм.
Реле часу складається з котушки, якоря та групи контактів, статично розташованих навпроти один одного. Замикання ланцюга відбувається за рахунок притягування якоря до котушки індуктивності після подачі напруги. Часовий інтервал може налаштовуватись як механічно (на більш старих моделях), так і з використанням цифрового дисплея та кнопок управління.
У стані спокою якір відтиснутий від котушки спеціальною зворотною пружиною. При спрацьовуванні реле якір притягується до котушки за рахунок магнітного поля. Відбувається замикання контактної групи. За відсутності напруги пружина повертає якір у вихідне положення, розмикаючи ланцюг.
Класифікація реле часу провадиться за різними ознаками.
По виконанню, реле часу може бути:
За методом, який використовується для створення часового інтервалу, реле часу може бути: