Мірники зразкові (еталонні) та технічні для АЗС:
Мірником називається металевий посуд певного обсягу, за допомогою якого виконуються вимірювання різної кількості рідин. Залежно від призначення мірник може бути еталонним, зразковим або технічним.
Мірник зразковий служить для перевірки вимірювальних резервуарів, паливороздавальних колонок, а також інших дозаторів нафтопродуктів. Мірник для бензину та дизельного палива може бути пересувним, переносним або стаціонарним.
Мірник еталонний призначений для періодичної перевірки технічних мірників та їх похибок.
Мірник технічний призначений для вимірювання кількості рідини та визначення обороту спирту, коньяку та іншої спиртовмісної продукції.
Мірники еталонні 1-го розряду типу М1Р
Місткість – від 2 до 5000 літрів;
Мірник М1Р – це вимірювальний прилад 1-го розряду. Мірник еталонний - призначений для перевірки мірників 2-го розряду, технічних мірників 1-го класу.
Похибка 0,02%.
Мірники еталонні 2-го розряду, М2Р
Мірник М2Р – це прилад 2-го розряду, призначений для вимірювання об'єму рідин на АЗС, нафтобазах та інших подібних підприємствах. Мірник для бензину є спеціальним резервуаром, виготовленим з вуглецевої або нержавіючої сталі. Такі судини оснащуються індикатором рівня, термометром та мірною лінійкою з ціною розподілу шкали, що не перевищує подвійної основної похибки. Конструкція відповідає стандартам якості та забезпечує достатню жорсткість та міцність.
Мірник може бути від 2 до 5000 літрів з температурною шкалою, а також піногасником або без нього. Номінальна похибка ±0,1%.
Мірники технічні 1-го класу
Мірник технічний - це посудина 1-го класу, призначена для вимірювання кількості рідини та визначення обороту спирту, коньяку та спиртовмісних рідин. Широко використовується на різних заводах, що спеціалізуються з виробництва спиртових рідин. Похибка номінальної місткості трохи більше:±0,2% .
Об'єм мірника може бути від 2 до 5000 літрів. Виготовлений мірник із міцної сталі та має циліндричну форму з конусним днищем.
Циліндри мірні
Мірні циліндри - циліндричні судини різної місткості з нанесеними на зовнішній стінці поділами, що вказують обсяг мілілітрів. Щоб відміряти необхідний об'єм рідини, її наливають у мірний циліндр доти, доки нижній меніск не досягне рівня потрібного поділу. Мірні циліндри зазвичай калібрують на наливання (за нуль приймається дно), об'єм злитої рідини з таких циліндрів буде дещо меншим від номінального, за рахунок змочування рідиною поверхні скла.
Циліндри виготовляють зі скла та прозорих поліетилену або поліпропілену. Скляні циліндри можуть мати пластмасову основу. Об'єми летких кислот, органічних розчинників або їдких розчинів газів зазвичай вимірюють за допомогою мірних циліндрів із притертою скляною пробкою, пробкою з фторопласту або поліетилену. Такі циліндри зручні для оцінки розмірів обсягів рідких гетерофазних систем. Похибка щодо обсягів рідин з допомогою мірних циліндрів лежить у межах 1-10%.
Циліндри мірні 1л, 2л.