Кошик
Пошук
RU
UA
Каталог товарів
Сортувати
3400 грн
3600 грн
3600 грн
3750 грн
3750 грн
3900 грн
5360 грн
5650 грн
4000 грн
4500 грн
4500 грн
4100 грн
4100 грн
3800 грн
5100 грн
4900 грн
1690 грн
1850 грн
2540 грн
2680 грн
МЕТРОШТОКИ. ЗАСТОСУВАННЯ, ВИДИ ТА КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ.

МЕТРОШТОК (або як його ще називають МЕТРШТОК) - вимірювальний інструмент для вимірювання та оперативного визначення рівня наповнення ємностей, що містять різні нафтопродукти або інші рідини.
Метроштоки застосовуються, в основному, в організаціях і підприємствах, де необхідний точне вимірювання рівня рідини, в статичному стані, наприклад, це компанії, що займаються зберіганням та транспортуванням нафтопродуктів у цистернах, на автозаправних станціях АЗС, нафтобазах та ін.

Метроштоки бувають:

  • Механічними.
  • Електронні.

Механічний метрошток  - у загальному вигляді, представляє жердину (стрижень), на яку нанесені поділки. На ринку України існує велика різноманітність моделей метроштоків МШІ, МША, МШнф, МШС та ін. з різними конструктивними особливостями.

В основному механічні метрштоки виготовляються з алюмінієвого або сталевого профілю круглої, напівкруглої та Т-подібної форми.

Метроштоки зазвичай випускають довжиною від 1,5 до 4,5 метра. Найбільш поширеними номіналами є метрштоки 2,5м, 3,3м, 3,5м, 4,3м, 4,5м.

У свою чергу метроштоки можуть бути як цілісними, так і складовими (складатися з декількох частин) 1-ї, 2-х і 3-х ланок.
Кожен із конструктивів має свої переваги. Головна перевага односкладових (цілісний, нескладний варіант, 1 ланка) - це постійна готовність до роботи, без втрат часу на складання-розбирання. Хоча більша довжина ускладнює його зберігання. Метроштоки складаються з декількох частин (2-х, 3-х ланок) зручніше зберігати і замінювати деталі, що вийшли з ладу, зіпсовані, і втратили точність в процесі експлуатації, але потрібно розуміти що при експлуатації витрачається більше часу на їх складання. При складанні метроштока для нафтопродуктів за допомогою гвинтів (болтів) важливо уникати люфтів та зазорів.

За способом нанесення позначок метроштоки бувають з механічно нанесеною шкалою і лазерним нанесенням шкали.

Останнім часом широкої популярності набули метроштоки чорного кольору. Чорні метрштоки позбавлені нестачі, пов'язаної з нанесенням бензочутливої ​​пасти. На таких приладах кордон переходу з вологої в суху частину добре видно під будь-яким кутом. Білі цифри та поділки шкали чорного метроштока, незалежно від освітлення, чудово зчитуються. 


Проведення вимірювань механічним метроштоком МШІ, МША, МШнф, МШС:

 

  • Протерти сухою ганчіркою розмічену міліметровими поділами бік лінійки і змастити її водо-або бензочутливою пастою.
  • Утримуючи метрошток за кільце-ручку, опустити його до торкання дна ємності латунним наконечником і витримати кілька секунд.
  • Витягнути прилад і витерти залишки пасти після візуального визначення рівня вимірюваного середовища (колір пасти, що стикається з контрольованою рідиною, змінюється на повітрі)
  • Укласти на горизонтальний стелаж або в вертикальне положення, що виключає провисання, для подальшого зберігання.

 

Електронні метроштоки  - це складніші вимірювальні пристрої, що конструктивно складаються з вимірювальної штанги і пульта оператора, пов'язаних між собою спеціальним провідним або бездротовим каналом. Величезний плюс таких пристроїв перед механічними метрштоками полягає у можливості автоматичного вимірювання рівня нафтопродуктів та підтоварної води. Також, як правило, електронні метроштоки обладнані датчиком температури, що дозволяє проводити вимірювання рівня точніше, завдяки термокомпенсації. Проте, не варто забувати, що оскільки метроштоки електронні працюють на вибухонебезпечному середовищі, то рівень вибухо- та іскрозахисту у них має бути дуже високий. Відповідно, такі прилади в рази дорожчі за свої механічні аналоги.


З питань придбання та підбору метроштоків Вам достатньо зателефонувати +38 (050) 024-70-26, (097)943-53-70   або написати на електронну пошту metrolog.shop@gmail.com