Кошик
Пошук
RU
UA
Каталог товарів
Фільтри
Ціна
-
Сортувати
6500 грн
24000 грн
16000 грн
650 грн
8040 грн
26900 грн
16000 грн
8750 грн
грн
7000 грн
2600 грн
3600 грн
27000 грн
4500 грн
5000 грн
4000 грн
17000 грн
18000 грн
6200 грн
7800 грн
Акція
8000 грн
7250 грн
4000 грн
12900 грн

Анемометри. Види та особливості підбору.

Анемометр – це вимірювальний прилад, який служить визначення швидкості газових чи повітряних потоків. Такі прилади можуть застосовуватися для вимірювань як на відкритому просторі, так і в приміщеннях або закритих каналах (повітропроводах). Їх використовують при перевірці та налагодженні повітророзподільних систем, фільтровентиляційного обладнання та кондиціонерів, для дослідження комфортності мікроклімату на робочих місцях та в житлах, а також для метеорологічних цілей.

Які бувають анемометри?

За типом вимірювального датчика (відповідно – за методом вимірювань) розрізняють анемометри:

- механічного (роторного) типу, що визначають швидкість потоку за частотою обертання зонда-крильчатки;

- з обігрівається елементом (вимірюється втрата теплової енергії нагрітої струни або кулі під впливом повітряного потоку);

- трубки Піто (визначають різницю між тиском, що створюється повітряним потоком, що набігає, і показником статичного тиску);

- ультразвукові (вимірюється час проходження акустичних сигналів при перетині ними потоку повітря, що рухається).

За способом підключення зонда:

- моноблоки (зонд та електронний блок жорстко з'єднані між собою в одній конструкції);

- З кабельним з'єднанням.

За функціональністю:

одноканальні – що вимірюють лише швидкість

багатоканальні – додатково визначають температуру, вологість, тиск та ін.

Анемометри професійного класу, як правило, можуть обчислювати об'ємну витрату повітря за швидкісними показниками, при цьому необхідно ввести в прилад площу перерізу повітряного каналу.

Як вибрати анемометр?

Якщо ви вирішили купити анемометр, здійснюючи вибір конкретної моделі необхідно керуватися наступними основними критеріями:

а) точністю

Для виконання вимірювань під час налагодження систем ОВК необхідно використовувати прилади підвищеної точності. Дешевші моделі служать для оціночних вимірів (наприклад, під час інспекторських перевірок).

б) діапазоном вимірюваних швидкостей

Для вимірювання в повільних потоках (0 - 5 м/с) використовуються анемометри з зондом, що обігрівається, для середньошвидкісних (до 40 м/с) – крильчасті, для швидких (понад 40 м/с) потоків – трубки Піто. Ультразвукові зонди можуть виконувати вимірювання як на малих, так і середніх швидкостях.

Слід враховувати, що зонди з струною, що обігрівається, і трубки Піто чутливі до чистоти повітряного потоку і схильні до впливу турбулентності, що знижує точність вимірювань.

в) розміром зонда

Для виконання вимірювань всередині повітроводів можуть використовуватися зонди всіх чотирьох типів, при цьому, чим менше їх діаметр, тим менший технологічний отвір можна використовувати для занурення вимірювача в повітряний канал.

Для вимірювань у дифузорів, повітряних ґрат і т.п. необхідно застосовувати анемометр крильчатий із великим діаметром зонда.

При високому розташуванні повітроводів зручніше використовувати зонди з розсувною рукояткою (з великою довжиною в робочому положенні).

г) функціональністю

Коли потрібно лише визначити швидкість повітряного потоку чи витрату повітря, то цілком підійде одноканальний анемометр. Багатоканальні моделі дозволяють відмовитись від використання додаткових вимірювальних інструментів.

При вирішенні складних завдань слід звертати увагу на обчислювальні можливості анемометра – здатність розраховувати усереднені значення за часом та результатами серії вимірів. Для тривалих спостережень (наприклад, при налаштуванні систем вентиляції та кондиціювання на санітарний ефект) найбільше підходять анемометри з функцією реєстратора, здатні запам'ятовувати результати вимірювань.

Підбирати та купити анемометр Ви завжди можете в інтернет-магазині МЕТРОЛОГ. Ми також здійснюємо доставку до інших регіонів України.